Interiérové dveře: Zvolíte si skvost, nebo dekadenci?

23. srpna 2017 | 07:34
Vnitřní členění jakéhokoli interiéru se vyznačuje spoustou funkčních prvků. Když pomineme výmalbu a celkové uspořádání pokojů, měli bychom se soustředit na nábytek a také na interiérové dveře.
Další 1 fotografie v galerii
Vždyť na trhu se můžeme setkat s několika mechanismy otevírání dveří / Shutterstock

Jejich řešení může být různé. Vždyť na trhu se můžeme setkat s několika mechanismy otevírání dveří, nejrůznějšími materiály a také s kováním ve spoustě podob. Proto se v každém případě vyplatí na tyto aspekty zaměřit mnohem podrobněji a pokusit se jednoznačně rozklíčovat, podle čeho je vhodné konkrétní model interiérových dveří volit.

Způsob otevírání

Ten by měl být na jedné z předních pozic v žebříčku důležitosti. Vybrat si totiž lze hned z několika typů. Postupně si je podrobněji popíšeme.

Klasické dveře otevírající se na stranu

Asi nejčastěji se volí standardní dveře, jež se otevírají na levou či pravou stranu. Důvod je vcelku prostý. Tato varianta je jednoznačně nejlevnější a existuje obrovské množství rozměrů dveřních konstrukcí. Tím pádem si vyberou jak zájemci mající tradiční stavební otvory, tak i lidé, kteří potřebují individuální rozměry v daném objektu. Nevýhodou takovýchto interiérových dveří je bezesporu zejména fakt, že se otevírají na stranu a počítat se musí s prostorem, jenž je využíván při jejich otevření.

Posuvné dveře ve třech podobách

Vysokou úsporu místa slibují bezesporu posuvné dveře. Volit je lze v celkem třech podobách. Asi nejčastěji v minulosti byly v bytech a rodinných domech k vidění variace vyznačující se rolováním dveří na jednu ze stran, případně na strany obě. Od těch se dnes již do jisté míry upouští a volí se posunování po kolejnici podél stěny. Jestliže ale chcete mít úplně nejmodernější model, pak vsaďte na dveře do stavebního pouzdra, které jsou typické vysokou úsporou místa, ale také o něco vyššími pořizovacími náklady. Na integraci stavebního pouzdra je navíc zapotřebí myslet předem a do zdi jej vpravit ještě v době, kdy budete řešit hrubou stavbu. Později by se tato činnost neobešla bez bouracích prací.

Materiál hraje roli

Zapomínat byste neměli ani na správný výběr materiálu. Hodně oblíbené je masivní dřevo. Pokud ale chcete nádech přírody v kombinaci s nižší cenou, zvolíte dýhované dveře. Máte-li na prvním místě v žebříčku minimální cenu, pak je zapotřebí vsadit na laminát označovaný jako CPL. Je možná ještě odolnější než klasické dřevo, nicméně chybí mu punc přírodního původu.

Krásný design tkví i ve zdánlivých detailech

Vzhledově není problém vybírat ze spousty zajímavých dekorů. Dřevo bývá doplněno o mléčně nebo jiné sklo a celý komplet vypadá skvostně. Když se ke všemu navíc přidá kování z nerezu, případně z mosazi, máte jistotu neotřelého designu a dlouhé životnosti. Jinak se také vyplatí najít na interiérové dveře co nejvyšší slevy. Na Buykers.com je k dispozici spousta slevových kuponů, z nichž si jistě vyberete. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Natálie Grossová roste do krásy! Mladá zpěvačka předvedla postavičku v bikinách

Konec vysévání? Omyl! Je nejvyšší čas zasadit třeba...

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...