Dny se krátí a nyní je čas doplnit sluneční vitamin

30. listopadu 2017 | 09:35
Vitamin D si dokáže člověk vytvořit ze slunečního záření, ale co dělat když je zima a slunce nesvítí?
Další 1 fotografie v galerii
Jak doplnit chybějící vitamin? Zkuste moderní řešení / Pixabay

Kromě hlavních účinků na mineralizaci a růstu kostí (metabolizmus vápníku) se vitamin D podílí na stimulaci a dozrávání imunitního systému. Jeho dostatek vede k odolnosti proti infekcím a tlumení alergických reakcí (dýchací systém), podílí se na regeneraci jaterní tkáně, je nezbytný u svalů, kde působí proti svalové slabosti, udržuje fyziologické těhotenství (dostatek vit.D u matky má vliv na budoucí zdraví dítěte), má významný vliv na mozkovou tkáň, její rozvoj (je růstový nervový faktor), udržuje psychiatrickou rovnováhu, ovlivňuje kvalitu kůže nebo krve.

Nedostatkem takzvaného slunečního vitaminu trpí víc než polovina populace. Nedostatek pravděpodobně také přispívá k vyššímu výskytu chřipek a nastydnutí v zimních měsících, kdy máme nedostatek slunečního záření. Nízká hladina vitaminu D může způsobovat i zánětlivá onemocnění střev (Crohnova choroba), srdeční choroby, mozkovou mrtvici, vysoký krevní tlak, diabetes a samozřejmě osteoporózu.

Máme pro vás moderní řešení ve spreji
Podjazykový sprej Malbucare D3 je moderní a efektivní pomocník pro podávání vitaminu D. Použití je snadné, stačí vstříknout do úst roztok, který je tvořen cholekalciferolem na nosiči ve vodném roztoku v koncentraci přibližně 1000 IU jednotek na jeden vstřik. Vstřebatelnost vitaminu D je navíc podpořena inovativním komplexem látek, které samy o sobě zvyšují jeho vstřebatelnost přes sliznici. Přípravek neobsahuje žádná sladidla, chuťově je neutrální bez výrazné chuti, což oceníte zejména při dlouhodobém podávání.

Sliznice úst – vstupní brána do organismu
Kromě standardního modelu podání pomocí tablet, umožňuje sliznice úst stejnou, ne-li mnohem efektivnější cestu podání vitaminu D. Ústa jsou evoluční branou do organismu. Umožňují nejenom první kontakt s jídlem, senzorické vyhodnocení, mechanické zpracování, ale především efektivní a rychlé vstřebávání různorodých látek obsažených v potravě. Jemné a bohaté cévní zásobení sliznice a podjazykových oblastí, sliny a mikrobiální flóra tvoří perfektní nástroj jednoduchého a rychlého způsobu podání. Zvláště podélné podjazykové části sliznice umožňují efektivní vstřebávání látek. Studie, které srovnávaly podávání vitaminů přes sliznici úst a tablet, potvrdily podobnou účinnost.

V Malbucare D3 je vstřebání kromě jiného podpořeno extraktem z černého pepře (patentovaná látka BioPerine), který zvyšuje dostupnost látek až o 30%. Požadované látky se tak snadno a rychle dostanou do systémového oběhu včetně toho, že napoprvé uniknou „čistícímu“ účinku po prvním průchodu játry. Nástup účinku nebo přísun látek nastává téměř okamžitě, nebo do několika málo minut, a dá se tak snadno plánovat. V této souvislosti je důležité si uvědomit, že podstatná část populace trpní nespecifickými záněty střeva, gastritidou nebo refluxem a mají tak velmi často nevědomě sníženou kapacitu vstřebávání a dostupnosti naprosto základních živin, vitaminů, minerálů a dalších nezbytných látek přijímaných v potravě, nebo v případě doplňků stravy v tabletách a kapslích.

Pro pokrytí zvýšených nároků při jednostranné dietě nebo zvýšené zátěži, ať fyzické, nebo psychické stačí jedna sprejová dávka denně.  Děti, mladiství, sportovci nebo další rizikové skupiny (lidé s nízkou sluneční expozicí, diabetici atd.)  by pak měli užívat vitamin D3 pravidelně. Vzhledem k tomu, že základní výroba surového vitaminu D3 probíhá extrakcí, je Malbucare D3 Sprej vhodný i pro osoby s intolerancí na laktózu nebo lepek a pro vegetariány.

Sprej o velikosti rtěnky, tak představuje velmi jednoduchou, miniaturní a praktickou formu podání nezbytného vitaminu D3. Stačí vstříknout do úst a nechat chvíli působit na sliznici. Můžete ho mít neustále po ruce, doma, v práci, při sportu nebo na cestách. Doplněk stravy Malbucare D3 Sprej o objemu 15ml obsahuje zhruba 100 dávek! 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Janků se na dovolené v Beskydech: Nenalíčená a v gumákách

Je čas švestek. Víte, kdy je správný čas na jejich...

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to

Změňte si barvu hortenzie na přání, třeba pomocí alobalu a...

Padají vám větve pod tíhou plodů k zemi? Poradíme, co...

Chystáte se na kolo se svým psem? Máme pro vás pár dobrých...

Váš gril bude zářit čistotou. Máme pro vás tip, jak ho...