Kam na hokej? Tato místa lákají

01. května 2018 | 09:46
Hokej je u nás jedním z hlavních sportů, pokud jde o oblibu mezi fanoušky. S fotbalem a tenisem se řadí na trojici nejvyhledávanějších.
Hokej je u nás velmi oblíbený / hokejtour.cz

Samozřejmostí je možnost sledovat jednotlivá utkání na domácích stadionech, nebo v televizi. Ne každému ale tato možnost stačí. Proto mnoho lidí vyhledává možnosti za hokejem vyrazit do zahraničí. Jaká místa lákají nejvíce?

Pittsburgh

Mluvíme o městě, ve kterém se nachází známý hokejový klub, který je spojený s celou řadou legend. Jednou z nich je Mario Lemieux, který je nyní i oficiálním vlastníkem klubu. Dále nelze zapomenout ani na jméno Jaromír Jágr, jelikož právě místní hokejový klub se stal na dlouhé roky jeho domovským.

I nyní se však jedná o velmi unikátní klub, se kterým je spojena řada známých a dobrých hráčů. Proto jsou vstupenky na Pittsburgh Penguins stále žádanější. Pokud patříte mezi milovníky hokeje, je toto město rozhodně jednou ze zastávek, které byste neměli minout.

Toronto      

Ze spojených států se pojďme podívat do Kanady. A to konkrétně do nejlidnatějšího města celé země. Je jím Toronto, které je známé hlavně pro místní hokejový klub. Ten byl založen už v roce 1917 a tak se jedná o tým s velmi zajímavou historií. Během ní získal prestižní Stanley cup celkem třináctkrát. Zapomínat rozhodně nelze ani na řadu známých jmen, které jsou nebo byli s týmem spojeny. Je to třeba:

  • Dion Phan
  • Mats Sundin
  • Doug Gilmour

Je jasné, že kdo je milovník hokeje a míří do Kanady – do kolébky tohoto sportu, měl by si určitě opatřit lístky na Toronto Maple Leafs. Vidět tento klub na živo v aréně s názvem Air Canada Centre je rozhodně zážitek, na který se nedá zapomenout.

Dánsko

Podivujete se nad tím, proč právě tato země, když její liga není nijak světově prestižní, ani nijak vysoce kvalitní? A reprezentační tým také nepatří ke světové špičce? Důvody pro uvedení se dánské reprezentace tak trochu týkají. Dánsko je totiž pořadatelskou zemí MS v hokeji 2018. Kdo má zájem vidět nejlepší hokejové reprezentace z celého světa, měl by bezpodmínečně vyrazit. A to v podstatě co nejdříve, jelikož šampionát startuje už začátkem měsíce května.

Magnitogorsk, Kazaň, Moskva, Petrohrad

Proč je to právě tato čtveřice ruských měst? Čím jsou tak výjimečná, že patří k vyhledávaným cílům, hokejových fanoušků? V těchto městech totiž sídlí týmy, které hrají takzvanou KHL neboli Kontinentální hokejovou ligu. Ta vznikla v roce 2008 a nyní ji můžeme zařadit za druhou nejprestižnější na světě. Hned za NHL. I tato liga nabídne velmi kvalitní týmy, stejně jako kvalitní jména z řad hráčů z celého světa.

Navíc KHL se nehraje nutně jenom v Rusku, jelikož má přesah i do dalších zemí. Příkladem je Bělorusko a Lotyško, nebo například také Finsko a pro naši zemi nejbližší Slovensko.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

U Mallorky byl objeven vrak římské obchodní lodi. Kousek od břehu ho našel potápěč

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zužitkujte úrodu rybízu na maximum a využijte jeho léčivé...

Ptáci potřebují péči nejen v zimě, ale i v horkých...