Jak si usnadnit domácí úklid? Obraťte se na chytré pomocníky

20. června 2019 | 18:32
Úklid není zrovna jednou z oblíbených činností, proto existují různé vychytávky, které nám ho mají ulehčit. Jak uklidit doma rychle a efektivně a přitom se nestrhat?
Vysávání a vytírání je zdlouhavá činnost, která je ale základem úklidu / archiv

Konec vysávání a vytírání

Vysávání a vytírání je zdlouhavá činnost, která je ale základem úklidu. Pokud si chcete práci co nejvíce urychlit, pořiďte si robotický vysavač nebo mop. Tito pomocníci celou práci udělají za vás, kdykoliv jim řeknete nebo také automaticky. Disponují prostorovými senzory, které si umí zmapovat místnost, a pak jí vysát a vytřít.

V případě, že nechcete mít dva přístroje, můžete si dokonce pořídit robotický vysavač a mop v jednom, takže je zameteno a vytřeno během pár minut. Tyto chytré uklízeče je možno pořídit již od pár tisícovek, takže se jedná například o ideální dárek k Vánocům pro rodinu.

Mytí oken přenechte odborníkovi

Máte v domě velké prosklené plochy, které se těžko udržují? V tom případě se vám bude hodit robotický čistič oken, který okna umyje bez zaschlých kapek a nevzhledných šmouh.

Pokud máte přece jen raději kontrolu, existují i speciální manuální čističe, které obsahují nádobu s vodou a saponátem. Jedním stiskem se okna navlhčí a vy je snadno umyjete a zároveň setřete do lesku. Rozhodně je to praktický pomocník, který odsoudí kýbl s hadrem k zániku.

Parní čističe odstraní i odolné nečistoty

Parní čistič je efektivním pomocníkem v jakékoliv domácnosti. Funguje na bázi generování horké páry, která je přístrojem zaměřena přímo na místo znečištění. Horká pára v kombinaci s tlakem si poradí i s odolnými nečistotami. K dispozici je navíc nespočet nástavců, takže se parní čistič skvěle hodí například i na okna. Čistit s ním můžete koupelnu, kachličky, skleněné plochy, spáry v kuchyni, zahradní nábytek a jako bonus navíc dokáže parní čistič odstranit až 99,9 % bakterií.

Praní a žehlení nemusí trvat hodiny

Praní a žehlení je repetitivní činnost, kterou většina lidí opravdu ze srdce nesnáší. S kvalitním žehlicím prknem a napařovací žehličkou jde ale práce skoro sama. Pokud navíc prádlo po vyprání správně pověsíte, nemusíte odolnější kousky oblečení žehlit vůbec. Oblečení jako košile, mikiny a svetry sušte na ramínku a u ostatního prádla dodržujte dostatečné mezery. Šikovnými pomocníky jsou také kolíčky, jež nezanechávají otisky na prádle.

Pro ty náročnější poslouží skvěle sušička nebo pračka se sušičkou, která po vyprání prádlo rovnu usuší. Ušetříte s ní čas i prostor v domácnosti a prádlo vytáhnete voňavé, čisté, bez prachu, chlupů a alergenů. Často jej nemusíte ani žehlit.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...