Chcete si udržet postavu do plavek? Stačí pár minut posilování denně!

25. června 2019 | 18:53
Kila pracně shozená do plavek se během léta často vrací zpět a už v srpnu to není tak slavné, jako tomu bylo v červnu. Jak si udržet skvělou postavu, kterou jste si na jaře tak pracně vydobyli?
Před cvičením je důležité protažení těla / Shutterstock

Poctivě jste v létě cvičili a postava vypadá v plavkách skvěle? Nepodceňujte pohyb ani v letních měsících a udržte si skvělou postavu.

Protahování je základ

Před cvičením je důležité protažení těla, které se vám bude hodit třeba i u moře před vodními sporty. Předejde tak křečím ve vodě, a navíc připravíte svalstvo na zátěž.
 
Začněte od horních partií těla, což je krk, trapézové svaly, horní zádové svaly a ruce. Hlavu postupně vytahujte a naklánějte doprava, doleva, nahoru a dolů, čímž uvolníte krční svalstvo. Ruce vytahujte nad hlavu jako byste se pokoušeli dosáhnout co nejvýše, a následně opisujte podél celého těla kruhy. Také zkuste ruce spojit do kříže na zádech. Jedna ruka jde spodem za záda, druhá pak horem okolo hlavy.
 
Následuje trup a zádové svalstvo. Nejlépe ho protáhnete tak, že se rozkročíte a otáčíte trup na jednu a druhou stranu. Následně dejte nohy k sobě a pokuste se v předklonu dotknout rukama špiček nohou.
 
Jako poslední přichází nohy. Postavte se na jednu nohu a druhou přitáhněte co nejvíce k tělu. Poste se nepředklánět směrem ke kolenu. Pokračujte s druhou nohou. Následně protáhněte stehenní svaly tím, že nohu chytnete za zády přes nárt a přitahujete směrem k sobě.

Břišní svaly jako z časopisu

Zajímá vás, jak si modelky a celebrity udržují pevné svaly na břiše? Mimo sestaveného jídelníčku a spousty profesionálních trenérů nepodceňují každodenní rychlé posilovaní. Stačí, když si každý den vyhradíte třeba 15 minut k procvičení břišních partií, aby neměly tendenci ochabovat. Pokud jste si postavu do plavek tvrdě vydobyli, určitě zvládnete rychlé cvičení třeba i na dovolené.
 
Sedy/lehy jsou ověřeným spojencem k tomu, abyste si udržela skvělé tělo do plavek. Zdá se to jako otrava? Krásné tělo ovšem zadarmo není.

Boky, stehna a hýždě nejlépe udržíte chůzí

V létě a na aktivních dovolených to není problém. Obvykle neustále chodíme na různé výlety, vycházky nebo výšlapy a na odpočinkových dovolených si zase užíváme vody a pohybu v ní.

Mezi koktejly na pláží si zkuste v moři chvíli zaplavat nebo v bazénu udělat pár desítek rychlejších temp. Pokud to zopakujete 5 – 6× denně, uvidíte, že stehna, boky i hýždě udržujete pevné, i přes to, že si dopřejete nějaké ty sladkosti.
 
Pokud milujete ranní procházky po pláži, pak můžete svoje krátké výlety k moři upgradovat o hudbu a sportovní tenisky. Běhání před tím, než se pláže zaplní turisty má něco do sebe, a navíc vám pomůže udržet skvělou postavu.

Chytré hodinky to ohlídají za vás

Skvělým pomocníkem při držení kondice a těla jsou chytré hodinky, které monitorují vaši aktivitu. Pokud máte tendenci k lenošení, pak vás prostě upozorní na delší dobu bez pohybové aktivity. Pokud se jimi budete řídit, nemusíte na dovolené vůbec přemýšlet nad tím, že byste nějaká ta kila přibrali zpět.
 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...