Nebojte se kompatibilních náplní do tiskárny, neproplácejte značky

25. února 2020 | 18:56
Když dojdou originální náplně do tiskárny, které jsou vždycky součástí nového produktu, je na čase poohlédnout se po dalších. V podstatě máte tři možnosti, jak situaci vyřešit. Pokud chcete za každou cenu zůstat věrní značce, pořiďte si další originální balení barev.
Pokud přeci jen chcete obstarat náplně nové, nemusíte nutně vyhodit tisíce korun / Shuttersrtock

Pokud přemýšlíte ekonomicky, sáhněte po kompatibilních alternativách. A pokud přemýšlíte ekonomicky a zároveň ekologicky, nechte náplně renovovat. Ve dvou posledních případech ušetříte i tisíce. 

Renovace tonerových kazet je nejvýhodnější

Tento způsob obnovy tiskových náplní je pro peněženku nejvíc úsporný, nese s sebou ovšem riziko, že natrefíte na neseriózního dodavatele. Proto pokud se pro recyklaci rozhodnete, buďte pečliví a zajímejte se o technologické postupy a hodnocení vybrané firmy. Samotná renovace je nejšetrnější i vůči životnímu prostředí, protože likvidace tonerových kazet je velice náročný a zdlouhavý proces. Jejich opětovné využití je proto správným krokem, a navíc finančně nejméně náročným. 

Zkuste alternativní náplně, přinesou stejnou kvalitu a úsporu peněz

Pokud přeci jen chcete obstarat náplně nové, nemusíte nutně vyhodit tisíce korun. Levné tonery od seriózních výrobců přináší stejnou nebo srovnatelnou kvalitu tisku za nesrovnatelně nižší peníze. Jejich objem je navíc často násobně vyšší než u náplní originálních, takže vám vydrží mnohem déle. U některých prémiových značek originálních náplní je finanční úspora opravdu markantní. V případě, že máte firmu, kde vyprodukujete stovky potištěných dokumentů každý den, bude rozdíl v nákladech na provoz tiskárny opravdu citelný. 

Přeplacené značky se bojí o zisky

Světoví giganti působící v segmentu výroby tiskáren dlouhodobě bijí na poplach. Jejich výnosný byznys s tučnými zisky výrobci alternativních náplní výrazně nakousli. Rádi tak šíří fámy o tom, jak jsou tyto výrobky pochybné a co vše může neoriginální barva do tiskárny vašemu přístroji způsobit. V naprosté většině se však jedná o nepodložená tvrzení, která výrobci kompatibilních náplní vyvracejí certifikací prokazující naprostou nezávadnost jejich výrobků. 

Je jen na vás, zda zůstanete věrní předraženým značkám nebo půjdete do ekonomičtějších variant. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědcům z Izraele se podařilo vyrobit hovězí maso ze sojové bílkoviny. Od pravého je k nerozeznání

Žárlivost a urážlivost nejsou ryze lidské vlastnosti. Tyto...

Rozbitá zahradní hadice může ještě posloužit. Snadno z ní...

Jahody lze pěstovat na zahradě i v truhlíku. Pokud se chcete...

Děti milují bunkry a schovky. Vytvořte jim vlastní domek v...

Za bohatou úrodou rajčat stojí i kvalitní a správná...

Plot z tújí vypadá jednotvárně. Stačí ale málo a bude na...