Mít vlastní firmu je v ČR stále jednodušší. Jaké jsou možnosti?

17. října 2017 | 13:28
Podnikání je pro mnohé nejenom výzvou, ale i cestou, jak se může postavit na vlastní nohy, nebo jak začít vydělávat větší peníze.
Podnikání je pro mnohé nejenom výzvou, ale i cestou, jak se může postavit na vlastní nohy / Shutterstock

Pokud se podíváme na možnosti, lze vše odstartovat klasickým živnostenským oprávněním, stejně jako je možné využít i společnosti s ručením omezením. Ta už je spojena s větší prestiží a tak se na ni zaměříme. Mít ji není tak složité, jako v minulosti.

Nechte si firmu založit profesionálem

Začneme první možností, která se dnes nabízí, pokud chcete mít vlastní firmu. Jedná se o postup velmi jednoduchý. Založíme sro v České republice přesně podle vašich konkrétních požadavků. Mezi ty patří jak samotný název, tak i to, jací lidé a s jakými podíly budou ve firmě figurovat. Lákadlem této možnosti je jak to, že firma bude zcela nová, tak i to, že její založení bude rychlé a také jednoduché. Dá se říci, že je to založení firmy na klíč. A to v tom smyslu, že se jenom předají požadované podklady, sdělí se hlavní požadavky a následně už je firma plnohodnotně předána, jako finální celek. Jednoduché, snadné a pro každého.

Společnost si lze také koupit

Nemáme zde nutně na mysli jenom situaci, kdy se koupí velký a prosperující podnik. Máme na mysli situaci, kdy dojde k možnosti zakoupit ready made společnosti. Jedná se o firmy, které již existují a které jsou na prodej. Jejich unikátem je to, že byly založeny jenom za účelem konkrétního prodeje, a to těm lidem, kteří chtějí podnikat. V souvislosti s tím platí trojice těchto věcí:

  • Firma nemá podnikatelskou historii
  • Firma nemá dluhy
  • Firma nemá závazky

V praxi to znamená velmi podobnou věc, jako v případě založení. I když taková koupě firmy může být o něco dražší, má své výhody. Tou první je rychlost samotného přepsání, což se hodí ve chvíli, kdy na ni spěcháte. Dále nesmíme zapomínat na pozitivum číslo dvě – lze zakoupit firmy i několik let staré. Díky tomu se na vás nebude pohlížet jako na nováčka.

Lze to i svépomocí

I když tomu stát stále maximálně nahrává, má tato možnost i své mouchy. Lákadlem je nejenom cena založení, ale třeba i možnost využití korunového kapitálu. Negativem je však celková administrativní náročnost. Je třeba si nastudovat postupy a následně jít na ty správné úřady a za těmi správnými lidmi. Ne každému se toto chce podstupovat. Navíc u výše uvedených možností vám může být v ceně nabídnuta třeba i virtuální kancelář s prestižní adresou, která se jistě hodí. Pokud jde o založení svépomocí, musíte si tuto možnost nejenom klasicky koupit, ale může být požadavkem si sehnat i jiné sídlo. Proto je jasné, že tato možnost není zase až tak úplně oblíbená. Když firmu zakládá laik, musí vždy počítat s tím, že mu dané kroky vezmou nejenom čas, ale i s tím, že to rozhodně není zdarma. A rozdíl mezi zmíněnými možnostmi rozhodně není tak markantní, jak by se možná mohlo zdát.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...