Vypadávání vlasů má několik řešení. Které to jsou?

16. srpna 2018 | 14:02
Problém, o kterém se mluví nejčastěji mezi muži, se může pochopitelně objevit také u žen. Máme na mysli nepříjemné vypadávání vlasů, které způsobuje jak prvotní řídnutí, tak i následnou plešatost.
V péči o vlasy dělá mnoho lidí chyby / Shutterstock

Řešení tohoto problému může existovat a má mnoho podob. Jaké to jsou?

Výživa vlasů

Bez ní se vlasy rozhodně neobejdou. Je mnoho různých látek, které potřebují. Ty je nutné jim dodávat. Díky tomu se může vypadávání vlasů nejenom zpomalit, ale může se také zcela zastavit. Když se podíváme na to hlavní, co vlasy potřebují, je nutné začít výčtem vitamínů. Mezi prospěšné patří určitě vitamíny E, D, B, H, A nebo samozřejmá volba v podobě vitamínu C. Opomenout nelze ani látky další, jako:

  • Omega-3 mastné kyseliny
  • Bílkoviny
  • Zinek a železo

Péče o vlasy

V tomto směru dělá mnoho lidí dvě hlavní chyby. Tou první je situace, kdy o vlasy pečují buď až moc, nebo naopak velmi málo. Obojí je na škodu. Velmi častá péče může vlasy i pokožku hlavy zbavovat neviditelné ochranné vrstvy, která je sama chrání. Nedostatečná péče zase způsobuje to, že na vlasech ulpívají nečistoty i nežádoucí látky, které je poškozují. Ty poté slábnou a padají.

Opomíjet nelze ani problém s tím, že jsou používány nekvalitní šampony, kondicionéry a další produkty pro vlasovou péči. Nejenom, že mnohdy nemusí mít vyživovací schopnost, ale mohou v nich být i nežádoucí látky, které vlasy přímo poškozují.

Speciální produkty

Na trhu existuje celá řada produktů, které mají za cíl buď eliminovat samotné padání, nebo mohou opět stimulovat růst a zajistit, že vlasy budou vypadat opět dokonale. Jedná se jak o speciální šampony, tak se může jednat třeba také o různé masky a jiné produkty. Řadu z nich můžete pořídit na webu Nanogen.cz. Právě ten se na daný sortiment a pomoc při padání vlasů přímo specializuje. Nejde samozřejmě o naprosté zázraky, ale pokud se používají pravidelně, výsledky opravdu dokážou přinášet.

Zlepšení životního stylu

Pokud žijeme nezdravě, může to mít vliv jak na naši postavu, nebo na naši fyzickou kondici, ale může to mít vliv třeba také na krásu. A to právě na oblast vlasů. Cestou k řešení jejich padání je celkové zlepšení životního stylu. I když se to zdá jako něco složitého, opak je pravdou. Obvykle stačí jenom eliminovat všechny neřesti a dále zajistit, aby mělo tělo přísun pestré, vyvážené a zdravé stravy. Získá tak potřebné živiny, vitamíny a minerály, díky čemuž se zlepší i kvalita vlasů.

Eliminace stresu

Že na padání vlasů může mít vliv také psychika, to není žádnou novinkou. Dlouhodobá fyzická zátěž a neustálé psychické problémy jsou to, co je třeba eliminovat. Pomůže víkendový pobyt, dovolená, nebo i snaha zvolnit. Jak v osobním, tak i v pracovním životě. Výsledkem bude nejenom život ve větší pohodě, ale také dostatek vlasů, či zdravě vypadající pleť.

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...