Obrazy na zeď: Každý pokoj si zaslouží specifický motiv

16. srpna 2018 | 14:11
Už jste slyšeli něco o tom, že každý dům je zabydlený až v momentu, kdy na stěně visí obrazy? Nejspíše ano, vždyť jsou to právě obrazy, které dokážou zútulnit i zdánlivě ne příliš dispozičně a designově povedený interiér.
Další 3 fotografie v galerii
Obrazy dokážou zútulnit každý interiér / Myloview.cz

Jestliže tápete a v umění se příliš nevyznáte, vůbec to nevadí. Dnes už není nezbytné kupovat si drahé obrazy z repertoáru některého ze slavných malířů minulosti. K dispozici jsou také fototapety a mnoho různých zajímavých motivů zachycených třeba v detailu nebo jako součást velké kompozice. Pokud stále netušíte, jaké obrazy na zeď zvolit, čtěte dál, dáme vám totiž hned několik tipů týkajících se vybavení jednotlivých pokojů zajímavými obrazy na zeď, které se budou líbit nejen vám, ale i příchozím návštěvám.

Akvarely v obývacím pokoji? Proč ne?

Hodně dobrou volbou pro jakýkoli obývací pokoj jsou akvarely. Jedná se o obrazy na stěnu malované zcela specifickou technikou. Výsledek je úžasný. Obraz je plný barev, jež jsou velmi jemně kombinovány a vytváří unikátní celek. Jako dekorační prvek tyto obrazy nepůsobí nijak extrémně extravagantním dojmem, ale jsou spíše jemné a méně nápadné. Přesto na se sebe v pozitivním slova smyslu dokážou upozornit. Motivem akvarelů může být fakticky cokoli. Asi nejvíce oblíbené jsou ovšem nejrůznější kytice. Ty v sobě zahrnují květiny mnoha barev. Výborné jsou akvarely především na bílých zdech, kde dokonale vyniknou. Obývací pokoj je místností, která pojme i diptychy či triptychy, tedy obrazy složené ze dvou, respektive třech velkých částí. Pokud patříte mezi milovníky starších dob a klasického umění, klidně můžete zvolit třeba různé sochy řadící se do renesance či jiných uměleckých epoch, jež se staly nedílnou součástí minulosti. I v současnosti jsou stále nesmírně uznávané znalci po celém světě.

Koupelna ve znamení moře

Jaká místnost v interiéru je spjatá s vodou? Jednoznačně koupelna! Hlavně tady se totiž člověk sprchuje a řeší pravidelnou hygienu. Rozhodně by proto měla koupelna vypadat co možná nejlépe, abyste se v ní cítili příjemně. Pokud patříte mezi vyznavače mořského klimatu a prostředí jako takového, nebojte se takových motivů, jež jsou s největší vodní hladinou na světě spjaté. Moře dokáže nabídnout spousty krásných motivů. Naším tipem do koupelny je triptych spojené právě s mořskou tematikou. Na třech částech tohoto obrazu je zachycena mořská hladina a plachetnice, která se zmítá na vlnách. Zajímavou volbou do koupelny je ovšem také motiv majáku. Ten nabudí dojem věčnosti a neustálého koloběhu života. Barevně dokáže oživit jakoukoli koupelnu. Více na Myloview.cz.

Abstrakce a florální motivy v ložnici

 Jaký obraz na stěnu zvolit v ložnici? Odpovědí na tuto otázku najdeme hned několik. Hodně známé jsou zejména abstrakce, které fakticky v člověku nabudí dojem, že si má představit, co se fakticky na samotném obrazu skrývá. Abstrakce lze rozdělit také do mnoha kategorií. Některé se vyznačují přísně limitovaným počtem barev, jiné naopak překypují pestrobarevnými kombinacemi, jež zaujmou. Do ložnice se mnohem více hodí velmi jemné odstíny s minimálním počtem barev. Jedná se o místnost, kam chodíme relaxovat, takže se není zapotřebí zbytečně rozptylovat takovýmito scenériemi. Abstrakce lze taktéž rozdělit podle toho, jestli jsou znázorňovány geometrickými ostrými tvary, anebo se naopak vyznačují spíše oblým charakterem. Každý člověk uznává něco jiného a na mnohé z nás působí kupříkladu ostré tvary čtverců nebo trojúhelníků rušivě. Vynikající jsou v ložnici moderní florální motivy.

Ostatně v podobném duchu se mnohdy nakupují také obrazy na stěnu do obýváku. Takový motiv odkvetlé pampelišky do ložnice v každém případě dokonale padne a bude se vám líbit. Jinak můžete vsadit na pestrobarevné květiny, jež umí místnost mnohem více oživit než třeba právě často vcelku únavné abstrakce. Ostatně nejvíce záleží na rozpoložení daného člověka. Chcete-li aktuálně spát, abstrakce jsou vhodnější. Vybrat si můžete sami obrazy na zeď levně klidně i online přes internet.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili nový způsob, jak vytvořit plutonium. Využijí ho jako zdroj energie pro mise do hlubokého vesmíru

Chyby, kvůli kterým jsou ručníky po vyprání tvrdé, na omak...

Výsadba česneku. Pozor na nejčastější chyby, kterých se...

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...