Několik tipů pro správný výběr autokoberců

28. listopadu 2018 | 12:50
Elegantní vzhled interiéru vozu nepatří mezi samozřejmosti. Ostatně stačí se podívat na mnohá auta a zjistíte, že zrovna extra dávkou invence jejich konstruktér neoplýval. Uvnitř jakéhokoli vozu by měly být také vkusné a funkční doplňky.
Na trhu se lze fakticky setkat se dvěma základními materiály / Shutterstock

Důležitou roli hrají moderní autokoberce. Jestliže aktuálně uvažujete o jejich pořízení, určitě nepřestávejte číst. Podíváme se totiž celkem na 3 body, které je zapotřebí brát v potaz před jejich nákupem. Třeba i díky nim nakonec vyberete i vy ty správné autokoberce a ušetříte.

Materiál použitý na výrobu autokoberce

Na trhu se lze fakticky setkat se dvěma základními materiály. Tím tradičnějším je bezesporu textil. Je jasné, že takovéto provedení bude z hlediska barvy i samotného povrchu nápaditější. Vzhledově dokonale ladí s většinou automobilů. V letním období není vhodnější volby! Když ale přijdou plískanice a počasí spojené se vznikem bláta, pak jistě oceníte spíše autokoberce gumové. Někteří lidé dokonce preferují kombinaci obojího, kdy se na textilní koberce pokládají ty gumové. 

Dbejte na rozměry

Jestliže autokoberce do konkrétního vozu dokonale nepadnou, dokonale degradují jeho vzhled. Tady je totiž zapotřebí dokonale promyslet, jestli raději investujete vyšší finanční částku a zakoupíte originální autokoberce Peugeot, Škoda, Ford nebo jakékoli jiné dle značky vašeho vozu. U univerzálních provedení se sice setkáte s nižší cenou, nicméně podstupujete riziko, že nebudou v daném vozu dokonale sedět. 

I barevné ladění je důležité

S gumovými autokoberci toho z pohledu barevných odstínů příliš nevymyslíte. Prodávají se totiž takřka výhradně v černé barvě. U textilních budete mít mnohem větší možnosti ladění auta do konkrétního barevného provedení. A kde výhodně nakupovat? Stačí se podívat na enautoparts.cz a jistě si vyberete přesně podle vašich představ. 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si okamžitě zamilujete

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si...

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi...

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když...

Dovolená v Karibiku se může změnit v horor. Čeho se při...

Nejkrásnější ostrov na světě uspokojí dobrodruhy i...

Chcete cestovat po světě skoro zadarmo? Můžete se vozit...