Jak na zastavení vypadávání vlasů? Alternativ je hned několik

20. května 2019 | 09:25
Vypadávání vlasů u mužů je nejen v současné době jakousi běžnou záležitostí. Tradičně jsou na vině dědičné dispozice, nicméně příčin může být mnohem více.
Alternativ existuje hned několik / Shutterstock

Pánům zrovna na sebevědomí nepřidá, když jim vypadávají vlasy z oblasti temene a také v přední části hlavy. Jak takzvané koleno, tak i kouty nejsou zrovna příjemnou záležitostí. Samozřejmě se všichni snaží o to, aby vypadávání vlasů zabránili. Alternativ existuje hned několik. Mnohé z nich jsou více či méně úspěšné. My na některé upozorníme v následujících řádcích.

Šetrnost k vlasové pokožce

Ptáte se, jak zastavit vypadávání vlasů a pídíte se spíše po příčinách, které k němu vedou? Pak se zaměřte na péči o pokožku hlavy. Možná za vypadáváním vlasů stojí extrémně časté mytí hlavy, případně barvení vlasů. Zapomeňte na kartáčování vlasů v momentu, kdy jsou ještě mokré. Foukání je zapotřebí řešit za nízké teploty. Příliš vysoká teplota vzduchu může vést k poškození vlasů a následnému vypadávání. Stejně tak se vyplatí eliminovat pobyt na silně pálícímu slunci. To může pokožku značně vysušovat.    

Správná výživa vlasů

Vlasy potřebují správnou výživu. Pro zdraví vlasových folikulů je alfou a omegou optimální činnost žláz s vnitřní sekrecí. Podporovat je lze třeba dostatečným přísunem bílkovin. Jinak se vyplatí také přijímat vitamín B či některé jiné látky typu železa a zinku. K dostání je spousta nejrůznějších potravinových doplňků. Zapomínat bychom ale neměli i na přípravky dodávající vlasům správnou sílu, jako je kupříkladu Nanogen.

Eliminujte stres

To se samozřejmě lehce řekne, ale mnohem hůře realizuje. V první řadě si dopřejte dostatek odpočinku. Minimálně 7 hodin spánku je prostě znát. Regenerace se urychluje a imunitní systém posiluje, což má za následek i minimalizování vypadávání vlasů. Co se týká samotného stresu, určitě se vyplatí nenechávat si všeďni v sobě, ale svěřit se jiným. Klid přijde a s ním i snížení vypadávání vlasů.
 

— komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Redakce denikPlus.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.

Komerční sdělení je inzertní formát, který umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na větší ploše, než nabízí klasická bannerová reklama.

Články jsou viditelně odděleny. Nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zásadami, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst a zároveň jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá ani klamavá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak ovlivní čínský koronavirus cestování v roce 2020 a čeho se vyvarovat, abyste se vrátili zdraví

Jak ovlivní čínský koronavirus cestování v roce 2020 a...

Navštivte nejkrásnější lázně Evropy. Máte je téměř za...

I s příchodem jara je sezóna ve Špindlu v plném proudu....

Perla západní Afriky, to je exotika za hubičku

Kréta nejsou jen krásné pláže. Prohlédněte si i...

Za zajímavými místy nemusíte cestovat půl světa. Leží...